Järgmine Tallinna Talvekool: jaanuar 2025

MIKS TALLINNA TALVEKOOL? MIKS TALLINN?

Alates 2010. aastast korraldatav Tallinna Ülikooli Talvekool / Tallinn Winter School on jaanuarikuus toimuv 3-nädalane programm, mis sisaldab erinevaid lühikursusi ja pakub põnevat kultuuriprogrammi. Tallinna Talvekoolis valitseb sundimatu ja pingevaba õhkkond, kuid siiski säilitatakse õpetlik lähenemine ning aktsepteeritakse väga erinevaid arvamusi.

Tallinna Ülikool on Tallinna suurim humanitaarülikool ja suuruselt kolmas avalik-õiguslik ülikool Eestis. Meil on üle 7000 üliõpilase (neist 11% rahvusvahelised) ja ligi 900 töötajat, sealhulgas üle 450 teadlase ja õppejõu. Tallinna Ülikool on väga tugevalt pühendunud rahvusvahelistumisele.

Tallinn on Eesti pealinna ja suurima linnana Euroopa suur poliitiline, kultuuri- ja hariduskeskus. Vastuseks Silicon Valleyle on digiriik e-Eesti, kus on Euroopas kõige rohkem idufirmasid inimese kohta ning see on paljude rahvusvaheliste ettevõtete, sealhulgas Skype, sünnikoht. See on ka NATO küberkaitse tippkeskuse kodu.

TALLINNA TALVEKOOL 2025

Info Tallinna Talvekooli kohta tuleb 2024. a. suve lõpuks. Registreerimine avaneb 1. oktoobril 2024.
Varasemad Talvekooli toimunud kursuseid saate vaadata siit. Kursused toimuvad inglise keeles.

Kultuuriprogramm

Kultuuriprogrammi sisuks on aidata Tallinna Talvekooli osalejatel saada kohalikul pärandil põhinev  ülevaade Eesti kultuurist ning tugevdada erinevate kursuste vahelisi seoseid. Püüame teile näidata Eesti kultuuri mitmekesisust ja luua teile kõigile omavahelise kohtumispaiga. Tallinna Talvekool korraldab erinevaid üritusi, et saaksite tõeliselt nautida Tallinnat ja Eestit. Keeletundidele järgnevatel pärastlõunatel on loenguid, mis süvenevad Eesti kultuuri erinevatesse tahkudesse. Esimesed päevad on seotud Tallinnaga ning sisaldavad väikest tervitusvastuvõttu ja ekskursiooni vanalinnas. Järgnevatel päevadel on õpilastel võimalus külastada ka mõnda Tallinna muuseumi. Osalejatel on ka võimalus osaleda nädalavahetuste väljasõitudel. Kultuuriprogrammi tipphetk on alati “Rahvusvaheline õhtu” – üritus, kus õpilased saavad tutvuda kõigi talvekoolis osalejatega, mitte ainult oma kursusel osalejatega. See üritus on suurepärane võimalus tutvustada ka oma rahvuslikke kombeid ja mõelda välja mõni tants, laul, roog või mäng, millega tutvustada oma kultuuri parimal moel. Mõned üritused ja avatud loengud on kõigile osalejatele tasuta, näiteks tervitusüritus, rahvusvaheline õhtu ja filmi pärastlõunad. Nende sündmuste kuupäevad ja kellaajad leiate kalendrist.

Majutus

Tallinna Talvekool korraldab osalejate majutuse.
Kui olete registreerimisvormi täitnud ja ühiselamus/hostelis ööbimise valinud, broneeritakse teile koht. Te ei pea ise eraldi broneeringut tegema. Lisainfo vaadake palun siit.

Kontaktid

Küsimuste korral palun võtke meiega ühendust:

Tallinn Summer and Winter School
Tallinna Ülikool
E-mail: tss@tlu.ee
Tel.: +372 640 9218
Ruum A229, Narva mnt 25, 10120 Tallinn, Eesti